Kontakt

Fundacja NA ZDROWIE Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom

Zelczyna 217
32-051 Wielkie Drogi

tel. 736 875 045
fundacja@na-zdrowie.org.pl

Chcesz pomóc?

Zostań wolontariuszem

Adoptuj kota

Wpłać na konto

Adoptuj kota

Nakarm kota

Adoptuj kota

Adoptuj

Adoptuj kota

O fundacji

Fundacja Na Zdrowie Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom to KOCIA FUNDACJA, która została ustanowiona w celu poprawy jakości życia ludzi i zwierząt. Działania Fundacji ukierunkowane są na pomoc i wspieranie ludzi i zwierząt w celu poprawy ich zdrowia fizycznego i psychicznego.

Celem Fundacji NA ZDROWIE Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom jest:

  • poprawa stanu zdrowia osób starszych, chorych i dzieci, niepełnosprawnych poprzez terapię z udziałem kotów,
  • propagowanie i prowadzenie zajęć terapeutycznych z udziałem kotów, pomagających w rehabilitacji i leczeniu osób niepełnosprawnych, starszych, chorych, samotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym,
  • zapewnienie wsparcia osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym posiadającym koty,
  • podejmowanie działań wzmacniających i budujących więzi międzyludzkie oraz więzi między człowiekiem i zwierzęciem.

Osoby chore, niepełnosprawne, starsze i samotne przebywające w domach pomocy społecznej, które są zagrożone wykluczeniem społecznym potrzebują kontaktu zarówno z ludźmi jak i ze zwierzętami. Działania Fundacji mają na celu zaspokojenie potrzeb emocjonalnych tych osób poprzez prowadzenie zajęć terapeutycznych z udziałem kota. Niekiedy osoby obecnie przebywające w domu pomocy społecznej były szczęśliwymi opiekunami zwierząt. Niestety stan ich zdrowia i zmiana miejsca zamieszkania przyczyniła się do bolesnej rozłąki z ich ukochanym pupilem. Uczestnictwo w zajęciach terapeutycznych z udziałem kota pozwoli w pewnym stopniu zaspokoić ich potrzebę przebywania ze zwierzęciem.

Nasza kocia fundacja prowadzi także zajęcia terapeutyczne z udziałem kotów (felinoterapia) dla dzieci chorych i niepełnosprawnych. Obcowanie ze zwierzęciem ma pozytywny wpływ na ich rozwój oraz poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego. (zobacz więcej)

 

Celem Fundacji NA ZDROWIE Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom jest:

  • zapewnienie opieki dla kotów, których właściciele z powodów zdrowotnych nie mogą utrzymywać, posiadać, pielęgnować, żywić,
  • pomoc kotom chorym, porzuconym, wolnożyjącym, 
  • zapobieganie bezdomności kotów (zobacz więcej)

Nasza kocia fundacja zwraca szczególną uwagę na społeczny problem porzucania zwierząt związany z sytuacją zdrowotną osób starszych lub ich śmiercią. Domowe zwierzęta będące niegdyś pupilami ich opiekunów nagle zostają wyrzucane na bruk. W najlepszym wypadku oddawane do schronisk. Działania Fundacji w takich przypadkach mają na celu zapewnienie opieki i schronienia dla porzucanych kotów oraz szukanie im nowych domów. (koty pod naszą opieką)

 

Działamy na terenie Krakowa i Skawiny (małopolska).

 

Masz pytania ? Chcesz dowiedzieć się więcej ?     ZADZWOŃ DO NAS   tel.  736 875 045