Kontakt

Fundacja NA ZDROWIE Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom

Zelczyna 217
32-051 Wielkie Drogi

tel. 736 875 045
fundacja@na-zdrowie.org.pl

Chcesz pomóc?

Zostań wolontariuszem

Adoptuj kota

Wpłać na konto

Adoptuj kota

Nakarm kota

Adoptuj kota

Adoptuj

Adoptuj kota

Czekają / Znalazły dom

 

Wszystkie koty czekające u nas na adopcje posiadają czip SAFE-ANIMAL i są wpisane do bazy SAFE-ANIMAL.

Dzięki bazie SAFE-ANIMAL w przypadku zaginięcia kot łatwo może wrócić do swojego domu. Gdy trafi do lecznicy weterynaryjnej lub schroniska zostanie sprawdzony czy posiada czip z numerem. Numer czipu zostanie sprawdzony w bazie SAFE-ANIMAL, gdzie widnieje adres i dane opiekuna.  

Zachęcamy do czipowania zwierząt. Dzięki SAFE-ANIMAL Twój pupil będzie bezpieczny.

https://www.safe-animal.eu/

 

CZEKAJĄ NA DOM:

 • ZAGADKA

Zagadka – 3 miesięczna koteczka, która trafiła do nas z zaawansowanym kocim katarem. Natychmiastowe leczenie uratowało jej oczko. Niestety przez koci katar maluchy mogą stracić oczy. Zagadka jest spokojną koteczką. Uwielbia być głaskana i przytulana. Lubi inne koty. Szukamy dla niej domu niewychodzącego.

 

 • BIAŁA

Biała – 3 letnia spokojna koteczka (z 5-cioma innymi kotami) została wyrzucona na ulicę po śmierci swojego opiekuna. Był to czas ulewnych deszczy. Koty siedziały pod balkonami, skulone, głodne i przerażone. 

Biała jest wystraszona, ale jak zaczyna się ją głaskać robi się spokojniejsza. Z tęsknotą wygląda przez okno.

Akceptuje inne koty. Może być adoptowana do domu wychodzącego.

 

 • PUMA i KSIĘŻNICZKA – czarne dziewczynki z białymi krawatkami.

Dziewczynki nadal czekają na swój wymarzony dom! Obecnie Puma ma dwa a Księżniczka dwa i pół roku. Koteczki są bardzo ze sobą zżyte, dlatego też szukamy dla nich jednego domu.

Zostały zabrane z bardzo złych warunków, gdzie stale były głodne i zaniedbane. Prawdopodobnie są siostrami z tych samych rodziców. 

Po tym co w swoim krótkim kocim życiu przeszły potrzebują czasu, żeby zaufać człowiekowi. Są oswojone, można je pogłaskać, lecz na widok ręki boją się. Z każdym dniem jest coraz lepiej. 

Koteczki są odrobaczone, wysterylizowane i zaszczepione.

Szukamy dla nich spokojnego, kochającego domu, gdzie będą mogły zaufać człowiekowi i już nigdy nie będą się bały.

 

ZNALAZŁY DOM:

 • MARTA
 
 
 • FELCIA i TERESKA

  Dziewczynki urodzone w listopadzie 2019 roku, są zdrowe, odrobaczone, zaszczepione, czekają na sterylizacje. Czarno-biała TERESKA jest bardziej śmiała / odważna ale i szylkretowa FELCIA jest ciekawa świata. Uwielbiają przytulać się i być głaskane, leżeć na trawce w słonku, drzemać przytulone na drapaku – mruczą i szukają kontaktu z człowiekiem.

 • SKRZATEK

Skrzatek trafił do nas w bardzo ciężkim stanie. Kociak miał spalone futerko i wąsy. Miał trudności z oddychaniem. Weterynarze walczyli dwa dni o jego życie. Udało się! Skrzatek wygrał walkę ze śmiercią, teraz jest zdrowy i pełen życia.  Kocurek ma bardzo łagodny charakter. Obecnie ma ok. 11 miesięcy. Jest zaszczepiony, odrobaczony, wykastrowany.

 • KAJA

Kaja – cud natury! Ruda koteczka szuka kochającego domu. Kaja ma 5 lat. Malutka Kaja wraz z rodzeństwem trafiła do nas z interwencji. Gdy miała 3 miesiące została od nas adoptowana do wspaniałego domu. Przez prawie 5 lat była rozpieszczana, spała w łóżku na głowie swoich opiekunów, była kocią jedynaczką. Nagle życie poukładało się nie tak, jak miało być… Urodziło się dziecko, które po dwóch latach dostało uczelnia na kota. Kaja gdy wróciła do nas, nie potrafiła się zaaklimatyzować. Nie miała już swoich opiekunów, z którymi spała, nie miała zapachu swojego domu. Wszystko było obce i przerażające.  Już nie jest jedynym, ukochanym kotem. Kaja domaga się uwagi i pieszczot. Obecnie przebywa z innymi kotami, które musiała zaakceptować.

 • ZOSIA

Zosia jest młodziutką 2 letnią koteczką. Jest bardzo delikatna i spokojna. Jest wysterylizowana i zaszczepiona. Została znaleziona w centrum Krakowa, gdzie przez cztery miesiące była dokarmiana na ulicy, ale nikt nie pomyślał, że ta domowa, oswojona kotka potrzebuje dobrego domu.

Zosia trafiła do nas bardzo brudna i wychudzona. Z początku bała się bliższego kontaktu, nic dziwnego – kot przebywający na ulicy z czasem dziczeje. Po miesiącu nam zaufała i bardzo lubi przytulanie.

 • IZKA Z MALUSZKAMI

Mamusia Izka  i synek Ignaś znaleźli już swoje domki. Iga i Figa już w swoim domku! Dziewczynki mają obecnie 6 miesięcy, uwielbiają człowieka, dają całusy i śpią na kolanach.

Izka – młodziutka koteczka ok. 1,5 roku. Jej dzieci – bury Ignaś, bura Iga, czarna Figa Izka trafiła do nas w marcu w ciężkim stanie, wychudzona, ze stanem zapalnym oczu. Od razu rozpoczęliśmy leczenie. Po dwóch tygodniach okazało się, że ta zabiedzona kotka jest w ciąży. Izka została wyleczona, odkarmiona różnymi odżywkami, urodziła u nas maluszki. Niestety miała komplikacje porodowe, jeden kociak urodził się martwy. Spędziła kilka dni w kocim szpitalu, gdzie dochodziła po ciężkim porodzie do siebie.  Obecnie Izka jest w świetnej formie, maluszki rosną i poznają świat. Izka jest bardzo spokojną, miła, lubiącą się przytulać koteczką.

 • MOLLY – 10 letnia koteczka, która straciła dom z powodu stanu zdrowia swojej Opiekunki.

Molly mieszkała przez 10 lat ze swoją opiekunką. Niestety stan zdrowotny starszej 92 letniej Pani pogorszył się, stwierdziła, że nie ma już sił, żeby opiekować się swoją kotką – zdecydowała się ją oddać. Oferowaliśmy swoją pomoc w opiece i sprzątaniu – zgodnie z naszą ideą, aby zwierzak był do końca ze swoim opiekunem…. ale Pani nie chciała, zdecydowała inaczej. Rozstatnie było bardzo trudne…. Pani zapakowała wszystkie rzeczy kotki: kocyki, kuwetę, jedzonko…. przyjechaliśmy po nią i z bólem w sercu zabraliśmy Molly do siebie. Koteczka ma 10 lat, jest drobniutka i malutka, bardzo spokojna, uwielbia się przytulać. Denerwuje się na widok i zapach innych kotów, gdyż całe życie była sama. Molly jest wysterylizowana, zostanie jeszcze zaszczepiona. Szukamy dla niej spokojnego domu bez innych kotów, do domu niewychodzącego, ponieważ całe swoje życie mieszkała w małym mieszkaniu.

 

 • KRUSZYNEK – obecnie 9 miesięczny kocurek. Kotek trafił do nas w wieku 4 tygodni. Kruszynek ze swoimi dwoma braćmi został wyrzucony do kosza jak śmieć. Dobra Pani znalazła wiaderko z maluszkami i przywiozła je do nas.

Chłopcy zostali odkarmieni, najpierw strzykawką, ponieważ nie mieli odruchu ssania, później butelką.

 

 • KICIAK– kotek z siostrami został znaleziony z chorą matką, która umarła, trafiły do nas już wysterylizowane, zdrowe, ale nieufne. Dwie dziewczynki znalazły domy, teraz kolej na czarno-białego KICIAKA. Potrzebuje czasu aby zaufac nowej osobie, ale jest ciekawy świata i ludzi….. mruczy na widok innego kota, chętnie nawiązuje kocie znajomości.
 • WOJTUSIA – młoda, ok. półroczna koteczka, która zdołał już nazbierać doświadczeń – jest po wypadku komunikacyjnym z września (wygolona, pozszywana – co widać na zdjęciach). Jest bardzo grzeczna, spokojna – wszystko zagoiło się doskonale, rehabilitacja przebiegła wzorowo.

 

 • LUCYNKA – koteczka urodzona w 2017 roku, ale jak to na wolności, już miała potomstwo. Jest buro – biała, wysterylizowana, zdrowa, drobniutka i spokojna choć na rękach nie lubi siedzieć. Daje się głaskać, chętnie siedzi na wybiegu – może i dom wychodzący.

 

 • CZARNA – młoda kotka w wieku ok. 2-3 lat, po przebytym w dzieciństwie kocim katarze, ma jedno oczko w innym kolorze (na które być może słabiej widzi). Jest ostrożna w stosunku do człowieka ale przychodzi na głaskanie, mruczy.

 

 • MISIO I GUCIO – bracia KRUSZYNA
 • MAJA – malutka 4-5 miesięczna koteczka…a tak wiele już wycierpiała. Wyrzucona i zamknięta w ciemnej piwnicy, bez wody jedzenia i światła…… zamiast jedzenia miała wokół siebie trutkę na szczury…
 • BIAŁA – zdjęcia podczas odwiedzin w nowym domu
 • MISIO, GUCIO
 • ISKIERKA
 • ŚWIREK
 • TINA
 • JAŚ
 • JEŻYNKA
 • HENIA, GIENIA, KAZIO, CZARUŚ